795

Bilgisayarın derinliklerinde son 4 yıllık msn konuşmalarını buldum. Hepsini hızlıca gözden geçirdim, o insanların çoğuyla artık konuşmadığım gibi kimisinin de kim olduğunu bile hatırlamıyorum. O kadar ilginç ki... Okuduğumda 1 yıl önce çok etkileneceğime emin olduğum şeyler şimdi çok sıradan geliyor. Birkaç yıl öncesiyle şimdiki düşüncelerim arasında bu kadar fark olması şaşırtıyor beni. Şaşırmak anlamsız ama işte karşında o zamanki düşüncelerini görünce elinde olmuyor.

Bir zamanlar hayatımın merkezinde olan insanla yaptığımız konuşmaları, tartışmaları okuyana kadar öyle şeyler yaşadığımı bile unutmuşum. Bunu daha önce de benzer şekilde fark etmiştim. Hani insan "neden sürekli aynı hataları yapıyorum" diye soruyor ya, işte bu yüzden sanırım. Hatırlaman gereken tecrübeleri de Onunla birlikte hafızanda bastırırsan aynı yollardan gidip aynı hataları işlersin, bu kadar basit.

Yalnız sırf hatıralarımdan çağıramadığım anılar barındırıyor diye silmek istemiyorum. Beynimin yedeğini silecekmiş gibi geliyor ama yine de silerim. Oturup hepsini baştan okuyacak değilim ne de olsa.

0 Yorum: